دانستنی-های-ضروری-برای-خرید-خانه

دانستنی-های-ضروری-برای-خرید-خانه


خرید خانه

پیش ازخرید خانه تا جایی که می‌توانید درمورد آن اطلاعات به دست آورید.خریدن خانه  کاری هیجان انگیز ودرعین حال کمی ترسناک است. پیش ازاینکه برای خرید خانه تصمیم بگیرید، باید مطمئن شوید که تصمیمی آگاهانه گرفته اید. تصمیمی که نه براساس زیبایی خانه و نه اینکه می‌خواهید حتما”خانه‌ای برای خودتان داشته باشید.
مشاورین املاک امیر با مدیریت غلامرضا نجاح در این وبلاگ اطلاعاتی را پیرامون مواردی که لازم است برای خرید خانه در نظر داشته باشیم را اشاره می کند.

 

وضع مالی شما

فقط به این دلیل که واجد شرایط وام هستید نباید وام بگیرید. ازطرف دیگراگرفکرمی‌کنید که نمی‌توانید وام بگیرید شاید اشتباه می‌کنید.

 

عمر خانه

پیش ازاینکه خانه‌ای بخرید باید تا جایی که می‌توانید در مورد آن اطلاعات به دست آورید. حتی مسائل و مشکلاتی که درگذشته وجود داشته‌اند و اکنون حل شده‌اند را درنظر بگیرید.. با دقت خانه  ونتایج کارتان را بررسی کنید. اگر مورد مشکوکی درخانه بود آن را نادیده نگیرید.

 

محله

یک خانه ی فوق العاده اگردرمحله ای خوب نباشد، مناسب نیست. بنابراین قبل ازخرید خانه درمورد محله ی آن هم تحقیق کنید. ازهمسایه‌ ها درمورد محله و مشکلاتی که تا به حال درآن محله وجود داشته است بپرسید. همچنین بررسی کنید که آیا درآن محله خانه فرهنگ یا باشگاه وجود دارد یا نه. اگر فرزندی دارید درمورد مدرسه‌ های محل و معلم هایشان تحقیق و بررسی کنید. ممکن است بخواهید با اعضای انجمن اولیا و مربیان و یا والدین بچه‌های مدرسه دیداروصحبت کنید تا بیشتر درمورد حال و هوای مدرسه بدانید. ظاهرمحله نیزمهم است.

 

وسایل همراه خانه

اگر صاحبان خانه بعضی ازاسباب و وسایل شان را همراه خانه می‌فروشند؛ قبل ازاینکه قرارداد را امضا کنید، شما وفروشنده باید دقیقاً بدانید که چه چیزهایی همراه با خانه به فروش می‌رسد. اگر می‌خواهید خیالتان راحت باشد فهرست  آنها را درقراردادتان بنویسید.

 

عوامل مزاحم

هرخانه‌ای ایرادهایی هم دارد. مثلاً ممکن است وقتی روی پله‌ها قدم می‌گذارید سروصدا کند. حتی اگر به یک خانه ی نو هم بروید، بازهم ممکن است با خانه  و یا محله ی نومشکلاتی داشته باشیدو اما نهایت تلاشتان را بکنید که قبل ازاینکه خانه را بخرید، تفاوت بین مسائل آزاردهنده ی کوچک و مسائلی که موجب فسخ قرارداد می‌شوند را متوجه شوید. به عنوان مثال سروصدا وترافیک ناشی از تعطیل شدن مدرسه، مسئله‌ای نیست که موجب فسخ قرارداد شود.
هرچند مرتبه که می‌توانید ازخانه ‌ای که قراراست بخرید بازدید وچیزهایی که ممکن است باعث مزاحمت شما شوند را مشاهده کنید و اگرمتوجه موضوعی شدید که نمی‌توانید آن را نادیده بگیرید، درپی خانه ای دیگر باشید.

آموزش هاخریدمشاور املاکمشاورین املاک

اجارهاملاکخرید خانهرهنفروشمشاورهمشاورین املاکمعامله

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.