عمر واقعی ساختمان/ مشاورین املاک امیر با مدیریت غلامرضا نجاح

 بررسی عمر ساختمان یکی از موضوع هایی است که مورد توجه خریداران و فروشندگان و همچنین موجب سردرگمی ها و اختلافات اساسی میان خریداران و فروشندگان است تا جایی که این موضوع یکی ازمباحث جدی هنگام خرید و فروش ملک بین دو طرف معامله است. با مشاورین املاک امیر با (مدیریت غلامرضا نجاح) همراه باشید تا به بررسی شاخصه هایی که در تعیین عمر ساختمان در نظر گرفته می شود، بپردازیم.

عمر واقعی ساختمان

از نظراغلب کارشناسان ، عمرواقعی ساختمان با اولین پی ریزی و تشکیل فونداسیون آغاز می شود و مبنای محاسبه آن تاریخ صدور جواز و یا پروانه ساختمانی است.

عمر بهره برداری

از زمان نصب انشعابات و امکان سکونت در آپارتمان آغاز شده و معمولاً مبنای محاسبه آن تاریخ نصب کنتورها است.

عمر سندی

از زمان تهیه اسناد شامل پایانکار، صورت مجلس تفکیکی و سند قطعی ملک محاسبه می شود. هر کدام از این مقاطع سنی چه کاربردی دارند. با توجه به اینکه عمر مفید ساختمان در ایران حدود ۳۰ سال است محاسبه عمرساختمان ، به تصمیم گیری در مورد خرید آن کمک می کند افزون براین بانک ها و موسسات مالی محدودیت هایی را برای پرداخت وام و تسهیلات بانکی به ساختمان های دارای عمر بیش از۲۰ سال و در پاره ای از موارد ۱۲ سال در نظر گرفته اند. عمر واقعی ساختمان (تاریخ دریافت پروانه ساختمان) معمولا مورد توجه بانکها و موسسه ها است و مبنای محاسبه عمر ساختمان از نظرآنها است. عمربهره برداری و سن سندی ساختمان عموماً مبنایی برای نرخ گذاری و اعلام مالکان به خریداران است موضوعی که خریداران باید توجه داشته باشند درخواست کپی پروانه ساختمانی و یا بررسی تاریخ آن است تا فاصله زیادی با تاریخ نصب انشعابات و یا تاریخ سند قطعی وجود نداشته باشد.

مشاور املاکمشاورین املاک

املاکاملاک امیرساختمانعمر واقعی ساختمانمشاورین املاک امیرمشاورین املاک امیر با مدیریت غلامرضا نجاحملک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.